fbpx
kliknij, aby włączyć zoom
Szukam ...
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
open map
Widok Mapa drogowa Satelita Hybrydowa Teren Moja lokalizacja Pełny ekran Poprzedni Następny
Wyszukiwanie podstawowe
Wyszukiwanie podstawowe
Wyszukiwanie zaawansowane
znaleziono 0 wyników
Wyniki wyszukiwania

Wywiad z Piotrem Niteckim z firmy Genius.

Dodane przez Redakcja co do 1 lipca 2020
| 0

Firma Genius świadczy usługi franczyzy zajęć dla dzieci Genius Junior i Genius. Nasze zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 4-15 (kurs Genius Junior 4-6 i kurs Genius 6-15), uczymy dzieci szybkiego liczenia przy użyciu liczydła, układania kostki Rubika, pisania jednocześnie prawą i lewą ręką, gry w szachy i wiele wiele więcej, nasze zajęcia rozwijają i poprawiają u dzieci koncentrację, pamięć, wpływają pozytywnie na lepszą samoocenę (dzieci potrafią więcej niż ich rówieśnicy).

Genius Polska

Od jakiego czasu są Państwo na rynku? Czy w tym czasie udało się wypracować model współpracy pozwalający na osiągnięcie sukcesu w branży?

Nasza firma działa na rynku już 7 rok, rozpoczęliśmy od wprowadzenia na PL rynek innej metody nauczania koncentracji czyli Brainy, metoda ta przyjęła się na PL rynku natomiast nie do końca byliśmy zadowoleni z tego jak się rozwija, firma została sprzedana w formie Master franczyzy pod koniec 2018 roku i nasza rola (moja i mojego zespołu) została zakończona. Szukaliśmy innej ciekawszej metody nauki koncentracji, uczestnicząc w różnych imprezach czy targach w Polsce czy np. będąc kilkukrotnie w Indiach. Zdecydowaliśmy się wprowadzić program Genius i jak widać po tych ok. 2 latach działalności był to strzał w dziesiątkę. Mamy obecnie prawie 20 franczyzobiorców w Polsce, Indiach, Norwegii itd. Otwieramy nasze placówki na całym świecie ale na dziś głównie koncentrujemy się na Polsce. Nie będziemy podawać liczby dzieci które obecnie uczęszczają na nasze kursy ale możemy powiedzieć iż ilość nowych dzieci które co miesiąc zapisują się na nasze kursy to liczba trzycyfrowa!

Przepis na sukces z Firmą Genius!

Wszystkie nasze placówki zarabiają, żadna nie upadła w odróżnieniu od innych franczyz, mamy świetny program dla dzieci, bardzo mało rezygnacji z zajęć, wszystko rozwija się  bardzo dynamicznie i w dobrym kierunku.

Jak na przestrzeni czasu zmienił się sposób prowadzenia działalności? Czy łatwiej było kiedyś czy teraz?

W Marcu 2020 przez wprowadzenie zakazu zajęć stacjonarnych musieliśmy szybko znaleźć sposób aby prowadzić nasze kursy Online, w ciągu 2 tygodni opracowaliśmy swoje oprogramowanie i rozpoczęliśmy kursy, po tych kilku miesiącach widać jak dobra była to decyzja, a ilość nowych dzieci na zajęciach online jest nawet wyższy niż na zajęciach stacjonarnych, jak to mówią nie ma tego złego. Przez kursy online otworzyliśmy sobie gigantyczny rynek gdzie można prowadzić nasze zajęcia w miejscach w których nigdy placówka stacjonarna Genius by nie powstała takie jak małe miasteczka, wsie itdJaki jest koszt przystąpienia do sieci? Od czego jest on zależny? Czy mają Państwo kilka modeli współpracy?

Jaki jest koszt przystąpienia do sieci? Od czego jest on zależny? Czy mają Państwo kilka modeli współpracy?

Koszt opłaty franczyzowej to 9500 Euro Netto, możemy rozłożyć opłatę franczyzową nawet na 6 rat z których druga część opłaty spłacana jest już z wpłat rodziców. Daje to możliwość rozpoczęcia naszych kursów przy wkładzie własnym oscylującym w granicach 20 tys. Zł Netto. Nie pobieramy żadnych opłat marketingowych czy innych ukrytych opłat, pobieramy jedną opłatę 22% tzw. Royalty od każdego zapisanego na zajęcia Genius ucznia przez cały okres trwania umowy. Nasz franczyzobiorca może prowadzić kursy stacjonarne w swojej lokalizacji plus może prowadzić kursy Online na terenie całej Polski.

Po jakim czasie następuje potencjalny zwrot z inwestycji, którą musi ponieść franczyzobiorca?

Zwrot z inwestycji następuje po ok 4-8 miesiącach od momentu rozpoczęcia zajęć, wszystko zależy od zaangażowania franczyzobiorcy, pracy, sprzedaży.

Czy obecnie mając na uwadze co raz większe wymagania konsumentów dotyczących produktów i usług – są Państwo w stanie zapewnić wysoką jakość świadczonych usług i z czego to wynika?

Mamy sprawdzony kurs który bardzo podoba się dzieciom, wszystkie nasze placówki zarabiają, świadczymy usługi na bardzo wysokim poziomie i dlatego nowi franczyzobiorcy po sprawdzeniu jak wyglądają nasze zajęcia np. Online często długo się nie zastanawiają. Wszyscy nasi franczyzobiorcy na początku wysłali swoje dzieci na nasze zajęcia i dopiero po opinii dzieci zdecydowali się nawiązać z nami współpracę.

Jak w każdym biznesie istnieje duża konkurencja  – Czym na tym tle wyróżnia się sieć?

Mamy najlepszy kurs do poprawy koncentracji i pamięci na rynku, znamy inne kursy, wiemy jakie mamy mocne strony, wiemy jak nasz kurs podoba się dzieciom,  na naszych zajęciach dużo się dzieje, dzieci po pierwszych zajęciach mają już rzeczywiste nabyte umiejętności które można wykorzystywać w życiu na co dzień, w szkole. Rodzice bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat naszego kursu i nie mamy właściwie żadnych negatywnych wpisów czy opinii co jest niesłychane w przypadku takiej ilości dzieci które uczęszczają na nasze kursy.

Czy wasz koncept lepiej się sprawdza w mniejszych czy większych miastach? Czy rekomendujecie konkretne wymagania dotyczące liczby mieszkańców?

Nasze placówki powstają na razie jedynie w miastach powyżej 100 000 mieszkańców. Nie mamy większych wymagań, wszystkie wymagania podajemy na pierwszym spotkaniu lub w prezentacji multimedialnej którą przesyłamy.  

Czy potencjalny franczyzobiorca może liczyć na wyłączność w danym mieście?

Potencjalny franczyzobiorca nie ma wyłączności, chyba że franczyzobiorca decyduje się  na umowę Master Franczyzy (co jest jednak już o wiele droższą opcją), standardowo ustalamy iż na każde 50 tys mieszkańców może być jedna placówka Genius. Nie zakładamy jednak kilku placówek od razu w jednym mieście, dajemy naszym franczyzobiorcom zawsze kilka miesięcy na rozwój i wtedy decydujemy o kolejnej placówce.

Co stanowi Państwa przewagę konkurencyjną pozwalającą na wyróżnienie się w segmencie franczyzodawców?

Dajemy gotowy produkt zajęć dla dzieci, szkolimy jak go sprzedawać rodzicom, jak z rodzicami rozmawiać, szkolimy co najważniejsze jak się reklamować aby nie trzeba korzystać przynajmniej na początku z firm zewnętrznych, posiadamy własne oprogramowanie do zajęć online i do prowadzenia placówki Genius. Dajemy naszemu franczyzobiorcy gotowy produkt i uczymy go jak z niego korzystać aby w ciągu roku zarobił na naszej franczyzie nawet 100 tys zł. Po pięciu latach prowadzenia tego biznesu franczyzobiorca może zarobić nawet 1 Mln zł. Nie są to liczby wzięte z księżyca jak to często bywa w innych franczyzach edukacyjnych, możemy się pochwalić iż nasi niektórzy franczyzobiorcy zarabiają ponad 20 tys. zł miesięcznie już po 5-6 miesiącach prowadzenia naszych kursów.

Na jaką pomoc może liczyć potencjalny franczyzobiorca? Czy organizowane są szkolenia?

Zgodnie z tym co powiedziałem wcześniej jak najbardziej, szkolimy potencjalnego franczyzobiorcę jak prowadzić ten biznes. Nasi franczyzobiorcy to często osoby które nigdy prowadziły lub nie miały żadnego doświadczenia z pracą  z dziećmi, a mimo to są w stanie osiągnąć sukces. Prowadzimy szkolenia na każdym etapie prowadzenia tego biznesu, nauczamy jak pozyskiwać uczniów, jak ich uczyć naszą metodą, jak rozmawiać z rodzicami aby zapisały dzieci na kurs, pomagamy w rekrutacji pracowników, przez pierwszy okres zajmujemy się nawet nadzorem nad reklamami w Internecie typu reklamy na platformie Facebook czy Google Adwords. Każda osoba która nie ma najmniejszego doświadczenia w temacie edukacji może dołączyć do naszej franczyzy.

Czy rekomendują państwo współpracę z Państwem dla osób, które chcą się przebranżowić?

Jak najbardziej, można zacząć prowadzić placówkę franczyzową Genius będąc nawet dalej zatrudnionym jako iż nasza praca wymaga na początku ok 1-2 godzin pracy, po osiągnięciu w placówce ilości ok 50 dzieci można skoncentrować się wyłącznie na rozwoju swojej placówki aby mieć 50 kolejnych i przyjmować ok 30 tys zł z wpłat od rodziców/miesięcznie.

Jakie są plany na rok 2020 / lub nawet dalsze okresy?

Rozwijamy franczyzę Genius w Polsce i w Europie, chcielibyśmy mieć kolejnych kilkadziesiąt placówek franczyzowych w ciągu roku, ilość uczniów które uczęszczają na nasze kursy przekroczy także kilka tysięcy. Takie są plany i patrząc po dynamice zapisów są one jak najbardziej do osiągnięcia.

Porada przedsiębiorcy dla przedsiębiorcy? Co radzą Państwo przyszłemu przedsiębiorcy?

Aby nie bać się zaryzykować, Ci którzy zdecydowali się z nami współpracować już po kilku miesiącach pracy przekonali się jak dobra była to decyzja.

Porównaj oferty