fbpx
kliknij, aby włączyć zoom
Szukam ...
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
open map
Widok Mapa drogowa Satelita Hybrydowa Teren Moja lokalizacja Pełny ekran Poprzedni Następny
Wyszukiwanie podstawowe
Wyszukiwanie podstawowe
Wyszukiwanie zaawansowane
znaleziono 0 wyników
Wyniki wyszukiwania

Seta Disco! – Nowatorska sieć franczyz podbija kolejne miasta!

Dodane przez Redakcja co do 6 sierpnia 2020
| 0

Zapraszamy na wywiad z Panem Dariuszem Naklickim – odpowiedzialnym za rozwój sieci franczyzowej Seta Disco!

Panie Dariuszu, czym zajmuje się sieć lokali Seta Disco?

Nasza firma ma 13 lat doświadczenia na rynku w branży horeca. Zajmujemy się przede wszystkim prowadzeniem działalności gastronomicznych takich jak kluby nocne, bary, restauracje oraz kawiarnie. Wiele lat doświadczenia w tej branży umożliwiło nam stworzenie sieci – sieci lokali seta disco – dzięki czemu na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie przekazywać wiedzę osobą, które nie mają doświadczenia, a chciałyby otworzyć swój lokal i stać się franczyzobiorcą. 

 • Jak rozpoczęła się działalność firmy?

Od wielu lat w Polsce obserwujemy pojawiające się trendy na bary przekąskowe, które dynamicznie się rozwijają – dlatego też postanowiliśmy stać się częścią tego typu działalności. Koncepcja naszego lokalu jest prosta – luźne spotkania, niezobowiązujące dania zakrapiane alkoholem,  PRL-owski klimat i niskie ceny! Byliśmy przekonani, że w takim lokalu dobrze będą się czuć wszyscy, niezależnie od wieku czy zawartości portfela. Seta disco stała się świetnym, niezobowiązującym miejscem, idealnym na spotkania ze znajomymi, każdy kto do nas wejdzie pokocha ten klimat. 

 • Od jakiego czasu są Państwo na rynku? Czy w tym czasie udało się wypracować model współpracy pozwalający na osiągnięcie sukcesu w branży?

Na rynku działamy od 2006 roku – wtedy otworzyliśmy pierwszy klub nocny. W tym okresie dużo popularniejsze, porównując do dzisiejszych czasów, były tzw. duże dyskoteki. Według naszych obserwacji, moda ta uległa zmianie – dzisiaj ludzie szukają lokali do posiedzenia, typu puby, bary czy kawiarnie. Na przestrzeni okresu od 2006 roku do teraz zmiany w branży gastronomicznej są bardzo widoczne, dlatego też wypracowaliśmy taki model sieci lokali, który pozwala nam osiągnąć sukces w tej branży. 

 • Jaki jest koszt przystąpienia do sieci? Od czego jest on zależny? Czy mają Państwo kilka modeli współpracy? 

Koszt przystąpienia do sieci na dzień dzisiejszy to jest 2500 złotych netto. Kolejne koszta to są już tylko koszta związane z przynależnością do sieci – ale suma ta jest pobierana dopiero, gdy franczyzobiorca otworzy swój  lokal. Comiesięczna opłata wynosi 1000 złotych netto, w porównaniu do innych lokali, które zabierają jakiś procent od utargu, my nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat, co jest jak najbardziej korzystne dla naszego franczyzobiorcy.

 • Czy obecnie mając na uwadze coraz większe wymagania konsumentów dotyczących produktów i usług, są Państwo w stanie zapewnić wysoką jakość świadczonych usług i z czego to wynika? 

W przypadku sieci Seta Disco, jak najbardziej staraliśmy się i staramy się po dzień dzisiejszy, aby naszej ofercie towarzyszyła wysoka jakość produktów i usług. Oprócz podstawowych napojów wysokoprocentowych w cenie 5 złotych, mamy w naszej ofercie kartę Menu Deluxe, w której to można znaleźć bardziej wyszukane koktajle – co powoduje, że odwiedzający nas goście mają do wyboru pełną gamę napojów, których mogą skosztować. 

 • Po jakim czasie następuje potencjalny zwrot z inwestycji, którą musi ponieść franczyzobiorca?

Patrząc na lokale Sety Disco w sposób ogólny, to obecnie zwrot z inwestycji następuje do dwunastu miesięcy od otwarcia – czyli dość szybko w porównaniu do innych działalności. Wszystko to tak naprawdę zależy od lokalizacji. W przypadku dużych miast, takich powyżej 200 000 tysięcy mieszkańców, zwrot ten jest dużo szybszy, niż w przypadku mniejszych miejscowości, chyba, że są to miejscowości typowo turystyczne. 

 • Jak w każdym biznesie istnieje duża konkurencja, czym na tle wyróżnia się sieć?

Nasza sieć wyróżnia się dobrą ofertą i niskimi cenami, a w dużych miastach są to także godziny otwarcia lokalu, ponieważ Seta Disco jest czynna 24 godziny na dobę, co powoduje, że jest to konkurencyjna działalność dla innych lokali. Oprócz tego dopracowaliśmy nasze receptury, postawiliśmy na szkolenia dla obsługi, daliśmy stylową przestrzeń. Dzięki temu jesteśmy wyjątkowi na rynku barów przekąskowych. Jesteśmy również oryginalni, pod względem samego pomysłu, co może być powodem do tworzenia plagiatów – lokali podobnych i z nazwy i być może nawet z wnętrza do sieci Sety Disco, oczywiście dokładamy wszelkich starań, aby uniknąć takich sytuacji, ale nigdy nie wiadomo kto i kiedy wejdzie na rynek.

 • Czy Wasz koncept lepiej sprawdza się w mniejszych, czy w większych miastach? Rekomendujecie konkretne wymagania dotyczące liczby mieszkańców?

Najlepiej gdyby były to miejscowości powyżej 100 000 mieszkańców. Natomiast na dzień dzisiejszy mamy wiele mniejszych miast, które prosperują jako tzw. miejscowości turystyczne, w których to sieć lokali Seta Disco może funkcjonować w sposób przynoszący równie duże zyski, jakie mamy w lokalizacjach o większej populacji. 

 • Czy potencjalny franczyzobiorca może liczyć na wyłączność w danym mieście?

Tak, jak najbardziej, jesteśmy otwarci na tego typu rozwiązania. Nasz franczyzobiorca może mieć na wyłączność sieć lokali Sety Disco w danej miejscowości, oczywiście jest to jedna z opcji, a nie wymóg. Jeżeli franczyzobiorca będzie chciał prowadzić w dużym mieście tylko jeden lokal, to również ma taką możliwość – w tej kwestii jesteśmy bardzo elastyczni. 

 • Co stanowi Państwa przewagę konkurencyjną, pozwalającą na wyróżnienie się w segmencie franczyzodawców?

Wyróżniają nas przede wszystkim niskie koszta przynależności do sieci, nie pobieramy comiesięcznej opłaty od obrotu, niezależnie od tego jakie te obroty będą w danym lokalu. Oprócz tego nasza inwestycja szybko się zwraca, co sprawia, że współpraca z nami jest korzystna dla obu stron. 

 • Jakie są plany na rok 2020 lub nawet dłuższe okresy?

Na ten moment działają dwa lokale pod marką Seta Disco, są to takie miejscowości jak Bydgoszczy i Gdańsk. W planach na rok 2020 jest otwarcie lokalu w Krakowie. W ostatnim czasie odezwał się do nas potencjalny franczyzobiorca z mniejszej miejscowości spod Poznania, z którym to podpisaliśmy umowę przedwstępną – z czego bardzo się cieszymy, bo dążymy do tego, aby nasza sieć nieustannie się rozwijała. Mimo tego, że jesteśmy nową siecią, widzimy spore zainteresowanie naszą ofertą franczyzową, dlatego mamy nadzieję, że w najbliższym czasie lokale Sety Disco będą znane w całej Polsce.

 • Na jaką pomoc może liczyć potencjalny franczyzobiorca, czy organizowane są szkolenia? 

Pomoc oferujemy od samego początku, czyli od momentu podpisania umowy franczyzowej. Jeszcze przed otwarciem lokalu, prowadzimy szkolenia dla przyszłego menagera, dla obsługi barmańskiej jaki i kelnerskiej, szkolenia z zakresu obsługi gości czy szkolenia księgowe. Co do franczyzobiorcy, może on liczyć podczas współpracy z nami na pomoc z każdego zakresu, pozostajemy z nim w stałym kontakcie, a w razie potrzeby, jesteśmy w stanie takie zapewnić dodatkowe szkolenia, chociażby z przeprowadzenia inwentaryzacji.

 • Dlaczego warto wejść w ten biznes?

Warto wejść w ten biznes ponieważ branża gastronomiczna jest bardzo ciekawa. Nie ma drugiej takiej branży, w której ma się do czynienia z tyloma gośćmi, z tyloma różnorodnymi ludźmi. Stały kontakt z drugim człowiekiem, rozmowy, cała ta otoczka społeczna nadaje wyjątkowość tego typu biznesowi. 

 • Czy rekomendują Państwo współpracę z Państwem dla osób, które chcą się przebranżowić?

Jeżeli chodzi o przebranżowienie, to z naszego punktu widzenia jest to dobry pomysł pod względem pewnego rodzaju nowego doświadczenia. My jako franczyzodawcy pomagamy w każdym zakresie, więc tutaj franczyzobiorcy nie muszą mieć żadnych obaw co do przebranżowienia się – po to jesteśmy, aby wprowadzić nowych potencjalnych klientów w tą branże.

 • Jak obecna sytuacja związana z COVID-19 wpłynęła na działalność firmy? 

W przypadku sieci lokali Seta Disco w pewien sposób wpłynęła bardzo dobrze, oczywiście straty są duże i tego absolutnie nie można lekceważyć, ale są pewne plusy tej sytuacji. Dobrym aspektem tego zdarzenia jest zwolnienie się dużej ilości lokali, w bardzo dobrych lokalizacjach, takich jak płyty starego rynku dużych miast między innymi  w Krakowie, Poznaniu czy Warszawie – to są te obszary, w których od zawsze był problem ze znalezieniem dogodnej lokalizacji, tak aby nasza sieć mogła funkcjonować w sposób zadowalający. 

 • Jaką pomoc otrzymali franczyzobiorcy podczas pandemii?

Pomoc, jaką mogliśmy udzielić naszym franczyzobiorcą, to zwolnienie z miesięcznej opłaty przynależności do sieci, ponieważ wszystkie lokale były zamknięte w tym okresie. Otrzymali od nas również pomoc prawną w pozyskaniu postojowego dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia oraz w otrzymaniu chociażby bezzwrotnych pożyczek. 

 • Czy pomagają Państwo w pisaniu wniosków o dofinansowanie z urzędu pracy bądź Unii? 

Tak, jak najbardziej. Jeżeli chodzi o naszych franczyzobiorców, tak jak wcześniej wspomniałem, mogą oni liczyć na każdą pomoc z naszej strony, od pomocy prawnej, po pomoc kadrową czy pomoc w uzyskaniu dofinansowania na prowadzenie działalności. Jesteśmy dostępni dla naszych klientów zawsze i w każdym zakresie. 

Porównaj oferty